"Chcieć to znaczy móc - warsztaty rękodzieła dla Seniorek"

Logo Działaj Lokalnie, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Mondi oraz Inkybatora Przedsiębiorczości w Świeciu.

Chcieć to znaczy móc – warsztaty rękodzieła dla Seniorek

Projekt „Chcieć to znaczy móc – warsztaty rękodzieła dla Seniorek” polegał na przeprowadzeniu warsztatów rękodzieła dla 10 Seniorek z terenu naszej gminy. W ramach projektu zrealizowanych zostało 7 bloków tematycznych: biżuteria z koralików, z wełny czesankowej, dequpage, ozdoby wielkanocne, bożonarodzeniowe, stroiki całoroczne a także florystyka. Celem projektu było przeciwdziałanie wykluczeniu i izolacji społecznej Seniorów. Zajęcia dały naszym uczestniczkom możliwość oderwania się od codziennych trosk oraz pozwoliły na integrację osób samotnych zamieszkujących na terenie naszej gminy. Warsztaty odbywały się od sierpnia do początku listopada. Większość spotkań odbyła się w specjalnie przygotowanej Sali, która znajduje się w budynku w którym mieści się biblioteka. Z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego Panie spotykały się raz w tygodniu na dwugodzinnych warsztatach. Wraz z pogarszającą się sytuacją epidemiczną zmieniliśmy formę zajęć na spotkania online. Potrzebne materiały Panie zabierały do domu i po instruktażu wykonywały swoje prace. Podsumowanie projektu w pierwotnej wersji miało mieć formę uroczystego spotkania połączonego z wystawą, jednak panująca sytuacja uniemożliwiła nam zrealizowanie tego pomysłu. Spotkanie odbyło się w formie online a prace uczestniczek projektu zaprezentowane zostały w krótkim filmiku. Projekt realizowany był od czerwca do 13 listopada 2020r.

Kolaż ze zdjęciami przedtsawiający realizację projektu "Chcieć to znaczy móc - warsztaty rękodzięła dla seniorek".