Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Świekatowie

Mażoretki

Warsztaty dla grupy tanecznej Mażoretki

Projekt zatytułowany "Warsztaty dla grupy tanecznej Mażoretki" miał na celu reaktywowanie grupy Mażoretek przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP w Świekatowie.

W ramach projektu odbyły się warsztaty które poległy na przeprowadzeniu 34 godzin zajęć tanecznych dla 15-osobowej grupy dziewcząt (13 uczestniczek w ramach projektu i 2 dodatkowe osoby). Zajęcia odbywały się od czerwca do października 2016r., podczas nich dziewczęta uczyły się pracy z pałeczką, pomponem oraz ćwiczyły układy choreograficzne. Podczas tych zajęć instruktor miał również wyłowić z grona dziewcząt liderkę, która w przyszłości zostanie Tamburmajorką. Dalej – również w ramach projektu odbyły się dwa pierwsze występy publiczne Mażoretek wraz z Orkiestrą. Były to występy podczas Dożynek Gminnych w Świekatowie 27 sierpnia 2016r. oraz 10 września 2016r. podczas VIII Festiwalu Chleba w Janiej Górze.

Poza wynagrodzeniem instruktora, dofinansowanie przeznaczone zostało na zakup pomponów, pałeczek oraz jednolitych strojów dla grupy.

Oficjalnym zakończeniem projektu było spotkanie (w dniu 22 października 2016r..), na którym Mażoretkom wręczono zaświadczenia o ukończeniu warsztatów. Grupa jednak nie kończy na tym swojej działalności. Mażoretki będą dalej funkcjonować już jako członkinie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Świekatowie.

Projekt sfinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej  „Inkubator Przedsiębiorczości”

Elementem promocji projektu był też filmik, który można obejrzeć tutaj:

https://www.magisto.com/video/L15FYghRGi87QhxhCzE

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny