"E-czytelnictwo dla Seniorów"

Projekt „E – czytelnictwo dla Seniorów” polegał na przeprowadzeniu warsztatów z edukacji cyfrowej Seniorów oraz wyedukowaniu 40-osobowej grupy Seniorów z zakresu obsługi czytników e-booków oraz darmowych aplikacji do czytania książek elektronicznych. Celem projektu było podniesienie kompetencji cyfrowej Seniorów oraz promocja czytelnictwa. W ramach realizacji projektu zakupiono 5 czytników wraz z dostępem do książek elektronicznych. Utworzono 8 pięcioosobowych grup. Każda z nich odbyła  dwugodzinne warsztaty z obsługi wspomnianych wcześniej urządzeń. Zajęcia te odbywały się odbywały w okresie lipiec - listopad 2019r. Po przeszkoleniu Seniorzy dostawali do domu na 2 tygodnie czytnik wraz z kodem dostępu do Legimi (elektronicznej wypożyczalni książek), aby zastosować w praktyce zdobytą wiedzę. W każdym z warsztatów poza instruktorem  uczestniczyło dwoje wolontariuszy z młodego pokolenia, którzy pomagali Seniorom w nauce obsługi czytników. Na samym początku realizacji projektu czyli w czerwcu 2019 r. przeprowadzono kampanię informacyjną o projekcie oraz nabór uczestników a na zakończenie – w listopadzie zorganizowano spotkanie podsumowujące i zamykające projekt. Środki finansowe w ramach projektu przeznaczone zostały na:

- zakup 5 czytników e-booków wraz z etui,

- zakup abonament LEGIMI na 5 czytników, na okres 5 miesięcy,

- zorganizowanie spotkanie podsumowujące z poczęstunkiem.

Po zakończeniu projektu Biblioteka nadal będzie kupowała abonamenty Legimi i wypożyczała czytniki e-booków naszym użytkownikom.

Podsumowaniem projektu stał się również filmik "E-czytelnictwo dla Seniorów" który został nakręcony na konkurs "Opowiedz..." programu Działaj Lokalnie.

Filmik można zobaczyć klikając w poniższy link: