Zapraszamy do udziału w projekcie - "Chcieć to znaczy móc - warsztaty rękodzięła dla Seniorek"

Utworzono dnia 04.06.2020

Chcieć to znaczy móc – warsztaty rękodzieła dla Seniorek

Miło nam poinformować, że pozyskaliśmy dofinansowanie z Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej „Inkubator Przedsiębiorczości” na realizację zadania, które będziemy realizować razem z grupa nieformalną Aktywne Seniorki. Projekt „Chcieć to znaczy móc – warsztaty rękodzieła dla Seniorek” polega na przeprowadzeniu warsztatów rękodzieła dla 10 Seniorek z terenu naszej gminy. Zaplanowaliśmy 7 bloków tematycznych: biżuteria z koralików, z wełny czesankowej, dequpage, ozdoby wielkanocne, bożonarodzeniowe, stroiki „całoroczne” a także florystyka. Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu i izolacji społecznej Seniorów. Poza tym, takie zajęcia dają możliwość oderwania się od codziennych trosk. To także sposób na integrację osób samotnych zamieszkujących na terenie Gminy. Chcemy, aby Seniorzy mieli możliwość odkrycia lub sprawdzenia swoich manualnych zdolności. Jak realizacja tego projektu będzie wyglądała w praktyce? Otrzymane środki finansowe przeznaczymy na zakup materiałów zgodnie z zaplanowaną tematyką (7 bloków tematycznych ). Ponadto przeprowadzimy 14 dwugodzinnych spotkań online lub w lokalu biblioteki w zależności od sytuacji epidemiologicznej, dla 10 osobowej grupy Seniorek. Na zakończenie realizacji projektu zorganizujemy uroczyste spotkanie podsumowujące nasze działania z poczęstunkiem. Poza tym wszystkie prace wykonane przez uczestniczki zostaną zebrane i przedstawione po zakończeniu projektu na mini-wystawie . Zapraszamy zainteresowane Seniorki, aby zgłaszały się do udziału w projekcie.

Pliki do pobrania:

Zgłoszenie uczestnictwa

ZAŁĄCZNIKI:

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.